  • C410C393M5U5CA
C410C393M5U5CA
advertisement
Manufacturer No:
C410C393M5U5CA
HK JDW NO:
417-C410C393M5U5CA
Package:
Dipped
Datasheet:
Description:
39nF Ceramic Capacitor 20% -56/+22% ppm/°C 2 Terminations Dipped
Step5Bar-code shipping tag
C410C393M5U5CA
  • Package / Case
    Dipped
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2005
  • Tolerance
    20%
  • Temperature Coefficient
    -56/+22% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    10°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    39nF
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Z5U
  • Temperature Characteristics Code
    Z5U
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Diameter
    2.54mm
  • Length
    4.32mm