  • C410C332M1R5TA
C410C332M1R5TA
advertisement
Manufacturer No:
C410C332M1R5TA
HK JDW NO:
417-C410C332M1R5TA
Datasheet:
C410C332M1R5TA
Description:
3.3nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations Axial
Step5Bar-code shipping tag
C410C332M1R5TA
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Tolerance
    20%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    BULK
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Diameter
    2.54mm
  • Length
    4.32mm