  • C410C224Z5U5TA7200
C410C224Z5U5TA7200
advertisement
Manufacturer No:
C410C224Z5U5TA7200
HK JDW NO:
417-C410C224Z5U5TA7200
Description:
220nF Ceramic Capacitor 80% -56/+22% ppm/°C 2 Terminations Axial
Step5Bar-code shipping tag
C410C224Z5U5TA7200
  • Tolerance
    80%
  • JESD-609 Code
    e3
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -56/+22% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    10°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    220nF
  • Packing Method
    TR, 12 INCH
  • Dielectric
    Z5U
  • Temperature Characteristics Code
    Z5U
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Diameter
    2.54mm
  • Length
    4.32mm