  • C410C222K5R5TA7200
C410C222K5R5TA7200
advertisement
Manufacturer No:
C410C222K5R5TA7200
HK JDW NO:
417-C410C222K5R5TA7200
Description:
2.2nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations Axial
Step5Bar-code shipping tag
C410C222K5R5TA7200
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
    WIRE
  • Published
    2008
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2nF
  • Packing Method
    TR, 12 INCH
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Voltage
    50V
  • Diameter
    2.54mm
  • Length
    4.32mm