  • C410C150J1G5TA
C410C150J1G5TA
advertisement
Manufacturer No:
C410C150J1G5TA
HK JDW NO:
417-C410C150J1G5TA
Datasheet:
C410C150J1G5TA
Description:
15pF Ceramic Capacitor 5% 30 ppm/°C 2 Terminations Axial
Quantity:
In Stock : 792
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C410C150J1G5TA
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30 ppm/°C
  • Terminal Finish
    MATTE TIN (SN) - WITH NICKEL (NI) BARRIER
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    15pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    BULK
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    510 μm
  • Dissipation Factor
    0.1 %
  • Diameter
    2.54mm
  • Length
    4.32mm