  • C410C102M5R5HA
C410C102M5R5HA
advertisement
Manufacturer No:
C410C102M5R5HA
HK JDW NO:
417-C410C102M5R5HA
Description:
1nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations Axial
Step5Bar-code shipping tag
C410C102M5R5HA
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Dissipation Factor
    2.5 %
  • Diameter
    2.54mm
  • Length
    4.32mm