  • C410C102K1G5TA7200
C410C102K1G5TA7200
advertisement
Manufacturer No:
C410C102K1G5TA7200
HK JDW NO:
417-C410C102K1G5TA7200
Description:
1nF Ceramic Capacitor 10% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Axial
Quantity:
In Stock : 8436
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C410C102K1G5TA7200
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
    WIRE
  • Published
    2008
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    MATTE TIN OVER NICKEL
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    AMMO PACK; BULK; TR, 12 INCH
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Dissipation Factor
    0.1 %
  • Length
    4.32mm