  • C40-0701A
C40-0701A
advertisement
Manufacturer No:
C40-0701A
Manufacturer:
Newhaven Display Intl
HK JDW NO:
566-C40-0701A
Package:
Datasheet:
C40-0701A
Description:
Vacuum Fluorescent Displays - VFD DIM=80.0x33.0x8.5
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
C40-0701A
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to C40-0701A.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~80°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2004
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    80°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Display Type
    Character
  • Display Format
    5 x 1
  • Outline L x W x H
    86.00mm x 40.00mm x 8.50mm