  • C350C394F5G5TA
C350C394F5G5TA
advertisement
Manufacturer No:
C350C394F5G5TA
HK JDW NO:
417-C350C394F5G5TA
Description:
GoldMax 300 Comm C0G 0.39μF 50V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.330Lx0.200W 8.38mmx5.08mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
C350C394F5G5TA
    Radial
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.330Lx0.200W 8.38mmx5.08mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.39μF
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.400 10.16mm
  • Height Seated (Max)
    0.400 10.16mm