  • C350C184F1G5TA7301
C350C184F1G5TA7301
advertisement
Manufacturer No:
C350C184F1G5TA7301
HK JDW NO:
417-C350C184F1G5TA7301
Description:
GoldMax 300 Comm C0G 0.18μF 100V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.330Lx0.200W 8.38mmx5.08mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
C350C184F1G5TA7301
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.330Lx0.200W 8.38mmx5.08mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    0.18μF
  • Lead Spacing
    0.400 10.16mm
  • Height Seated (Max)
    0.400 10.16mm