  • C340C152KDR5TA
C340C152KDR5TA
advertisement
Manufacturer No:
C340C152KDR5TA
HK JDW NO:
417-C340C152KDR5TA
Package:
Dipped
Datasheet:
Description:
1.5nF Ceramic Capacitor 10% Dipped
Step5Bar-code shipping tag
C340C152KDR5TA
  • Package / Case
    Dipped
  • Tolerance
    10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1.5nF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Depth
    6.86mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    X7R
  • Dissipation Factor
    2.5 %
  • Height
    3.81mm
  • Length
    11.68mm
  • Width
    10.16mm