  • C340C104M2R5TA7303
C340C104M2R5TA7303
advertisement
Manufacturer No:
C340C104M2R5TA7303
HK JDW NO:
417-C340C104M2R5TA7303
Package:
Dipped
Datasheet:
Description:
C(SIZE)C-GOLDMAX 100nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations Dipped
Step5Bar-code shipping tag
C340C104M2R5TA7303
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    Dipped
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Series
    C(SIZE)C-GOLDMAX
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    100nF
  • Packing Method
    BULK
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    200V
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Size Code
    4015
  • Height
    11.68mm
  • Length
    10.16mm
  • Width
    3.81mm