  • C335C334M1U5HA
C335C334M1U5HA
advertisement
Manufacturer No:
C335C334M1U5HA
HK JDW NO:
417-C335C334M1U5HA
Description:
330nF Ceramic Capacitor 20% -56/+22% ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
C335C334M1U5HA
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Mount
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2008
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -56/+22% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    10°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    330nF
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Z5U
  • Temperature Characteristics Code
    Z5U
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Size Code
    3015
  • Height
    10.67mm
  • Length
    7.62mm
  • Width
    3.81mm