  • C335C123KAG5TA7301
C335C123KAG5TA7301
advertisement
Manufacturer No:
C335C123KAG5TA7301
HK JDW NO:
417-C335C123KAG5TA7301
Description:
GoldMax 300 Comm C0G 0.012μF 250V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.280Lx0.160W 7.11mmx4.07mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
C335C123KAG5TA7301
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.280Lx0.160W 7.11mmx4.07mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    0.012μF
  • Lead Spacing
    0.200 5.08mm
  • Height Seated (Max)
    0.400 10.16mm