  • C330C681KCR5TATR
C330C681KCR5TATR
advertisement
Manufacturer No:
C330C681KCR5TATR
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-C330C681KCR5TATR
Package:
Dipped
Datasheet:
Description:
680pF Ceramic Capacitor 10% Dipped
Step5Bar-code shipping tag
C330C681KCR5TATR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Dipped
  • Published
    2008
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    680pF
  • Depth
    6.35mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    7.62mm