  • C330C362JCG5TA7303
C330C362JCG5TA7303
advertisement
Manufacturer No:
C330C362JCG5TA7303
HK JDW NO:
417-C330C362JCG5TA7303
Description:
3.6nF Ceramic Capacitor 5% -/+30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
C330C362JCG5TA7303
    Radial
  • Published
    2016
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Temperature Coefficient
    -/+30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    3.6nF
  • Packing Method
    TR
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    500V
  • Size Code
    3025
  • Height
    9.14mm
  • Length
    7.62mm
  • Width
    6.35mm