  • C330C225Z5U5CA
C330C225Z5U5CA
advertisement
Manufacturer No:
C330C225Z5U5CA
HK JDW NO:
417-C330C225Z5U5CA
Package:
Dipped
Datasheet:
Description:
2.2μF Ceramic Capacitor 80% -56/+22% ppm/°C 2 Terminations Dipped
Step5Bar-code shipping tag
C330C225Z5U5CA
  • Package / Case
    Dipped
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    80%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -56/+22% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    10°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2μF
  • Terminal Pitch
    5.08mm
  • Depth
    3.81mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Z5U
  • Temperature Characteristics Code
    Z5U
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Size Code
    3015
  • Height
    9.14mm
  • Length
    7.62mm