  • C330C184KAR5TA7301
C330C184KAR5TA7301
advertisement
Manufacturer No:
C330C184KAR5TA7301
HK JDW NO:
417-C330C184KAR5TA7301
Package:
Dipped
Datasheet:
Description:
C(SIZE)C-GOLDMAX 180nF Ceramic Capacitor 10% -/+15ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Dipped
Step5Bar-code shipping tag
C330C184KAR5TA7301
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Dipped
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Series
    C(SIZE)C-GOLDMAX
  • Published
    2008
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -/+15ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    180nF
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    3.81mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    250V
  • Size Code
    3015
  • Height
    9.14mm
  • Length
    7.62mm