  • C3292-32.768
C3292-32.768
advertisement
Manufacturer No:
C3292-32.768
Manufacturer:
Crystek Corporation
HK JDW NO:
198-C3292-32.768
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
C3292-32.768
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
C3292-32.768
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    0°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    C3292
  • Size / Dimension
    0.283Lx0.205W 7.20mmx5.20mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    XO (Standard)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Voltage - Supply
    5V
  • Frequency
    32.768MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    HCMOS, TTL
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    60mA
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Load Capacitance
    50pF
  • Max Supply Current
    60mA
  • Height
    1.8034mm
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm
  • Length
    7.1882mm
  • Width
    5.0292mm