  • C328C565K3R5TA7301
C328C565K3R5TA7301
advertisement
Manufacturer No:
C328C565K3R5TA7301
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-C328C565K3R5TA7301
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
GoldMax 300 Comm X7R 5.6μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.200Lx0.160W 5.08mmx4.07mm -55°C~125°C Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
C328C565K3R5TA7301
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    GoldMax 300 Comm X7R
  • Size / Dimension
    0.200Lx0.160W 5.08mmx4.07mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    5.6μF
  • Lead Spacing
    0.200 5.08mm
  • Lead Style
    Formed Leads
  • Height Seated (Max)
    0.300 7.62mm