  • C326C224J2R5TA7301
C326C224J2R5TA7301
advertisement
Manufacturer No:
C326C224J2R5TA7301
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-C326C224J2R5TA7301
Package:
Radial
Description:
GoldMax 300 Comm X7R 0.22μF 200V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
C326C224J2R5TA7301
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    0.22μF
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.100 2.54mm
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Height Seated (Max)
    0.300 7.62mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    GoldMax 300 Comm X7R
  • Size / Dimension
    0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
  • Tolerance
    ±5%