  • C326C152K2G5TA
C326C152K2G5TA
advertisement
Manufacturer No:
C326C152K2G5TA
HK JDW NO:
417-C326C152K2G5TA
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
1.5nF Ceramic Capacitor 10% Radial
Step5Bar-code shipping tag
C326C152K2G5TA
    Select All
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Published
    2015
  • Tolerance
    10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1.5nF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    C0G
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Height
    8.89mm
  • Length
    5.08mm
  • Width
    2.54mm