  • C324C240G3G5TA
C324C240G3G5TA
advertisement
Manufacturer No:
C324C240G3G5TA
HK JDW NO:
417-C324C240G3G5TA
Description:
GoldMax 300 Comm C0G 24pF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
C324C240G3G5TA
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Feature
    Low ESL
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    24pF
  • Lead Spacing
    0.100 2.54mm
  • Height Seated (Max)
    0.230 5.84mm