  • C324C222GAG5TA
C324C222GAG5TA
advertisement
Manufacturer No:
C324C222GAG5TA
HK JDW NO:
417-C324C222GAG5TA
Description:
GoldMax 300 Comm C0G 2200pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
C324C222GAG5TA
  • Height Seated (Max)
    0.230 5.84mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    2200pF
  • Lead Spacing
    0.100 2.54mm