  • C323C106J3R5TA
C323C106J3R5TA
advertisement
Manufacturer No:
C323C106J3R5TA
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-C323C106J3R5TA
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
GoldMax 300 Comm X7R 10μF 25V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.200Lx0.160W 5.08mmx4.07mm -55°C~125°C Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
C323C106J3R5TA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    GoldMax 300 Comm X7R
  • Size / Dimension
    0.200Lx0.160W 5.08mmx4.07mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    10μF
  • Lead Spacing
    0.200 5.08mm
  • Lead Style
    Formed Leads
  • Height Seated (Max)
    0.300 7.62mm