  • C322C474M5U5TA
C322C474M5U5TA
advertisement
Manufacturer No:
C322C474M5U5TA
HK JDW NO:
417-C322C474M5U5TA
Datasheet:
C322C474M5U5TA
Purchasing and Inquiry
C322C474M5U5TA Overview
A program's size/dimension is 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm for this device.The temperature coefficient of resistance is generally defined as?the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is Z5U.The unit can operate at 50V Volts DC - Rated DC.A capacitor's lead pitch is simply the spacing between adjacent threads, which is the value of 5.08mm.
C322C474M5U5TA Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
with Z5U being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V
C322C474M5U5TA Applications
There are a lot of KEMET C322C474M5U5TA applications of ceramic capacitors.
  • Mobile devices
  • Servers, PCs, tablets
  • Power supply circuit
  • General electronic equipment
Step5Bar-code shipping tag
C322C474M5U5TA
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    PCB, Through Hole
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -10°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2005
  • Series
    GoldMax 300 Comm Z5U
  • Size / Dimension
    0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    Z5U
  • Capacitance
    0.47μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    3.18mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Lead Length
    7mm
  • Lead Spacing
    0.200 5.08mm
  • Temperature Characteristics Code
    Z5U
  • Multilayer
    Yes
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Voltage
    50V
  • Lead Style
    Formed Leads
  • Dissipation Factor
    4 %
  • Lead/Base Style
    Formed Leads
  • Height
    3.18mm
  • Height Seated (Max)
    0.260 6.60mm