  • C322C334M5U5HA
C322C334M5U5HA
advertisement
Manufacturer No:
C322C334M5U5HA
HK JDW NO:
417-C322C334M5U5HA
Description:
GoldMax 300 Comm Z5U 0.33μF Ceramic Capacitor ±20% Z5U 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -10°C~85°C 2 Terminations Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
C322C334M5U5HA
  • Factory Lead Time
    48 Weeks
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -10°C~85°C
  • Series
    GoldMax 300 Comm Z5U
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    Z5U
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40)
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.33μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.200 5.08mm
  • Temperature Characteristics Code
    Z5U
  • Multilayer
    Yes
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Size Code
    2012
  • Lead Style
    Formed Leads
  • Dissipation Factor
    4 %
  • Height
    3.18mm
  • Height Seated (Max)
    0.260 6.60mm