  • C322C223K2R5CA
C322C223K2R5CA
advertisement
Manufacturer No:
C322C223K2R5CA
HK JDW NO:
417-C322C223K2R5CA
Datasheet:
C322C223K2R5CA
Description:
GoldMax 300 Comm X7R 0.022μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
C322C223K2R5CA
    Select All
  • Mount
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    GoldMax 300 Comm X7R
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.022μF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Depth
    3.18mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Lead Length
    7mm
  • Lead Spacing
    0.200 5.08mm
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Size Code
    2012
  • Lead Style
    Formed Leads
  • Dissipation Factor
    2.5 %
  • Lead/Base Style
    Flat
  • Height
    3.18mm
  • Height Seated (Max)
    0.260 6.60mm
  • Width
    3.175mm