  • C322C101JGG5TA
C322C101JGG5TA
advertisement
Manufacturer No:
C322C101JGG5TA
HK JDW NO:
417-C322C101JGG5TA
Description:
100pF Ceramic Capacitor 5% -/+30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
C322C101JGG5TA
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Radial
  • Published
    2008
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    -/+30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100pF
  • Packing Method
    Bulk
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2000V
  • Size Code
    2020
  • Height
    6.6mm