  • C322C101F1G5TA7301
C322C101F1G5TA7301
advertisement
Manufacturer No:
C322C101F1G5TA7301
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-C322C101F1G5TA7301
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
GoldMax 300 Comm C0G 100pF 100V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
C322C101F1G5TA7301
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    52 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    GoldMax 300 Comm C0G
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Low ESL
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • HTS Code
  • Capacitance
    100pF
  • Packing Method
    BULK
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.200 5.08mm
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Size Code
    2012
  • Lead Style
    Formed Leads
  • Lead/Base Style
    Formed Leads
  • Height Seated (Max)
    0.260 6.60mm
  • Width
    3.18mm