  • C3216X7R1E475K
C3216X7R1E475K
advertisement
Manufacturer No:
C3216X7R1E475K
HK JDW NO:
769-C3216X7R1E475K
Datasheet:
C3216X7R1E475K
Description:
Cap Ceramic 4.7uF 25V X7R 10% SMD 1206 125C Plastic T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
C3216X7R1E475K
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    4.7μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm