  • C3216C0G1H153J/0.60
C3216C0G1H153J/0.60
advertisement
Manufacturer No:
C3216C0G1H153J/0.60
Manufacturer:
TDK-Lambda, Inc.
HK JDW NO:
778-C3216C0G1H153J/0.60
Package:
Datasheet:
Description:
15nF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
C3216C0G1H153J/0.60
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    15nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7/13 INCH
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Height
    0.6mm
  • Width
    1.6mm