  • C320C560K2G5TA
C320C560K2G5TA
advertisement
Manufacturer No:
C320C560K2G5TA
HK JDW NO:
417-C320C560K2G5TA
Package:
Dipped
Datasheet:
Description:
56pF Ceramic Capacitor 10% Dipped
Step5Bar-code shipping tag
C320C560K2G5TA
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
    Dipped
  • Published
    2008
  • Tolerance
    10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    56pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Depth
    3.18mm
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Dielectric
    C0G
  • Dissipation Factor
    0.1 %
  • Height
    3.18mm
  • Length
    6.6mm
  • Width
    5.08mm