  • C320C333Z5U5TA
C320C333Z5U5TA
advertisement
Manufacturer No:
C320C333Z5U5TA
HK JDW NO:
417-C320C333Z5U5TA
Description:
33nF Ceramic Capacitor 80% -56/+22% ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
C320C333Z5U5TA
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    80%
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    -56/+22% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    33nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Temperature Characteristics Code
    Z5U
  • Size Code
    2012
  • Dissipation Factor
    4 %
  • Height
    3.18mm
  • Length
    6.6mm
  • Width
    5.08mm