  • C320C152JDG5TATR
C320C152JDG5TATR
advertisement
Manufacturer No:
C320C152JDG5TATR
HK JDW NO:
417-C320C152JDG5TATR
Package:
Dipped
Datasheet:
Description:
1.5nF Ceramic Capacitor 5% Dipped
Step5Bar-code shipping tag
C320C152JDG5TATR
  • Package / Case
    Dipped
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1.5nF
  • Depth
    5.08mm
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    5.08mm