  • C318C242F1G5TA
C318C242F1G5TA
advertisement
Manufacturer No:
C318C242F1G5TA
HK JDW NO:
417-C318C242F1G5TA
Description:
GoldMax 300 Comm C0G 2400pF 100V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
C318C242F1G5TA
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    2400pF
  • Lead Spacing
    0.200 5.08mm
  • Height Seated (Max)
    0.235 5.97mm