  • C316C680FAG5TA7301
C316C680FAG5TA7301
advertisement
Manufacturer No:
C316C680FAG5TA7301
HK JDW NO:
417-C316C680FAG5TA7301
Description:
GoldMax 300 Comm C0G 68pF 250V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
C316C680FAG5TA7301
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    68pF
  • Lead Spacing
    0.100 2.54mm
  • Height Seated (Max)
    0.230 5.84mm