  • C316C331K1G5TA7301
C316C331K1G5TA7301
advertisement
Manufacturer No:
C316C331K1G5TA7301
HK JDW NO:
417-C316C331K1G5TA7301
Package:
Dipped
Datasheet:
Description:
330pF Ceramic Capacitor 10% Dipped
Step5Bar-code shipping tag
C316C331K1G5TA7301
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Dipped
  • Published
    2008
  • Tolerance
    10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    330pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    2.54mm
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Dielectric
    C0G
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Dissipation Factor
    0.15 %
  • Height
    5.84mm
  • Length
    3.81mm
  • Width
    2.54mm