  • C315C911JAG5TA
C315C911JAG5TA
advertisement
Manufacturer No:
C315C911JAG5TA
HK JDW NO:
417-C315C911JAG5TA
Description:
GoldMax 300 Comm C0G 910pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
C315C911JAG5TA
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    GoldMax 300 Comm C0G
  • Size / Dimension
    0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Low ESL
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    910pF
  • Lead Spacing
    0.100 2.54mm
  • Height Seated (Max)
    0.183 4.66mm