  • C315C331F2G5CA
C315C331F2G5CA
advertisement
Manufacturer No:
C315C331F2G5CA
HK JDW NO:
417-C315C331F2G5CA
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
C31(C0G,200V,F TOL) 330pF Ceramic Capacitor 1% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Step5Bar-code shipping tag
C315C331F2G5CA
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Ceramic
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Series
    C31(C0G,200V,F TOL)
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    330pF
  • Packing Method
    BULK
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    200V
  • Size Code
    1510
  • Height
    5.33mm
  • Length
    3.81mm
  • Width
    2.54mm