  • C315C103K1R5TA7317
C315C103K1R5TA7317
advertisement
Manufacturer No:
C315C103K1R5TA7317
HK JDW NO:
417-C315C103K1R5TA7317
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
C(SIZE)C-GOLDMAX 10nF Ceramic Capacitor 10% -/+15ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
C315C103K1R5TA7317
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Series
    C(SIZE)C-GOLDMAX
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -/+15ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    10nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    Ammo Pack
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Size Code
    1510
  • Height
    5.33mm
  • Length
    3.81mm