  • C277LAC5300VA1J
C277LAC5300VA1J
advertisement
Manufacturer No:
C277LAC5300VA1J
HK JDW NO:
417-C277LAC5300VA1J
Package:
Radial, Can
Datasheet:
C277LAC5300VA1J
Description:
30μF Film Capacitor ±5% Radial, Can 425V-AC Polypropylene (PP)
Quantity:
In Stock : 4160
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C277LAC5300VA1J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP)
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    Motor Run; Motor Start
  • Capacitance
    30μF
  • Voltage - Rated AC
    425V