  • C2225P474M5XRL
C2225P474M5XRL
advertisement
Manufacturer No:
C2225P474M5XRL
HK JDW NO:
417-C2225P474M5XRL
Description:
470nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations 2225
Step5Bar-code shipping tag
C2225P474M5XRL
    2225
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn70Pb30) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    470nF
  • Depth
    6.35mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55681
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    BX
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Height
    1.27mm
  • Length
    5.72mm