  • C2225C682J5GALTU
C2225C682J5GALTU
advertisement
Manufacturer No:
C2225C682J5GALTU
HK JDW NO:
417-C2225C682J5GALTU
Description:
SMD Comm C0G SnPb 6800pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.220Lx0.252W 5.60mmx6.40mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C2225C682J5GALTU
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
    2225 (5763 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SMD Comm C0G SnPb
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.220Lx0.252W 5.60mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    Low ESL
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    6800pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    1.4mm
  • Length
    6.4mm
  • Width
    5.6mm
  • Thickness (Max)
    0.061 1.55mm
  • Thickness
    1.5494mm