  • C2225C223J5GACTM
C2225C223J5GACTM
advertisement
Manufacturer No:
C2225C223J5GACTM
HK JDW NO:
417-C2225C223J5GACTM
Package:
2225
Datasheet:
Description:
22nF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 2225
Step5Bar-code shipping tag
C2225C223J5GACTM
    2225
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    22nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Depth
    6.3mm
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    1mm
  • Length
    5.6mm