  • C2225C102KZGAC7800
C2225C102KZGAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C2225C102KZGAC7800
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-C2225C102KZGAC7800
Package:
2225
Datasheet:
Description:
1nF Ceramic Capacitor 10% 2225
Quantity:
In Stock : 6319
Step5Bar-code shipping tag
C2225C102KZGAC7800
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    2225
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1nF
  • Depth
    6.4mm
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    1.6mm
  • Length
    5.6mm