  • C2220X563KFRACTU
C2220X563KFRACTU
advertisement
Manufacturer No:
C2220X563KFRACTU
HK JDW NO:
417-C2220X563KFRACTU
Package:
2220 (5750 Metric)
Datasheet:
Description:
SMD Comm X7R HV Flex 0.056μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.232Lx0.197W 5.90mmx5.00mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL, Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
Quantity:
In Stock : 251
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C2220X563KFRACTU
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    2220 (5750 Metric)
    Ceramic
  • Weight
    480.014126mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    SMD Comm X7R HV Flex
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.232Lx0.197W 5.90mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Low ESL, Soft Termination, High Voltage
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Capacitance
    0.056μF
  • Voltage - Rated DC
    1.5kV
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
  • Case Code (Metric)
    5750
  • Case Code (Imperial)
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1500V
  • Custom Capabilities
    AEC-Q200 AVAILABLE
  • Length
    5.9mm
  • Width
    5mm
  • Thickness (Max)
    0.106 2.70mm
  • Thickness
    2.6924mm