  • C2220X105K5RAC7800
C2220X105K5RAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C2220X105K5RAC7800
HK JDW NO:
417-C2220X105K5RAC7800
Description:
SMD Comm X7R Flex 1μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.232Lx0.197W 5.90mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C2220X105K5RAC7800
  • Factory Lead Time
    30 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SMD Comm X7R Flex
  • Size / Dimension
    0.232Lx0.197W 5.90mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Soft Termination
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    1μF
  • Thickness (Max)
    0.049 1.25mm