  • C2220C476M4R2CAUTO
C2220C476M4R2CAUTO
advertisement
Manufacturer No:
C2220C476M4R2CAUTO
HK JDW NO:
417-C2220C476M4R2CAUTO
Description:
47μF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations 2220
Quantity:
In Stock : 763
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C2220C476M4R2CAUTO
  • Package / Case
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
    Ceramic
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    47μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
  • Height
    5mm
  • Length
    6mm
  • Width
    5mm