  • C2220C226M3R1L7186
C2220C226M3R1L7186
advertisement
Manufacturer No:
C2220C226M3R1L7186
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-C2220C226M3R1L7186
Package:
SMD, J-Lead
Description:
KPS SMD Comm X7R SnPb 22μF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.236Lx0.197W 6.00mmx5.00mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL Surface Mount, MLCC SMD, J-Lead
Quantity:
In Stock : 84
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C2220C226M3R1L7186
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    SMD, J-Lead
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    KPS SMD Comm X7R SnPb
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.197W 6.00mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    Low ESL
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Size Code
    2220
  • Lead Style
    J-Lead
  • Height
    3.5mm
  • Length
    6mm
  • Width
    5mm
  • Thickness (Max)
    0.150 3.80mm
  • Thickness
    3.81mm